Herrikoloreak

Biharko egun osoko festa daukate prest Azkoitian. Herriko hainbat gunetan izango dira ikuskizunak.

PLAZA NAGUSIA

10:30. Herri kirolak umeentzat, Herrisporten eskutik.

12:30. Harri-jasotze eta aizkora erakustaldia: Goenatxo III.a eta Txikia IV.a.

13:00. Os Gallardos.

14:40. Delient.

16:00. Irrien Lagunak.

16:30. Kaleko boulder eskalada txapelketa.

18:00. Funkdamental.

19:40. Dientes de Luna.

21:20. Silence.

23:10. Piztiak.

00:50. Jotakie.

ETXEBELTZ

10:30. Ali, Ixkurre, Ainhoa Sudupe eta Intza Arakistainen margolanak.

10:30. Beris Txokondoren argazki erakusketa.

11:00. Biodantza.

12:00. Bizkargi musika eta dantza eskolaren kontzertua.

12:45. Lizar.

15:00. Juan Andres Unanue.

16:00. Patta.

17:00. Rocio LarraƱaga.

18:00. Passepartout.

19:00. Nestor piano jotzailea.

20:00. Dunk.

21:00. Zizel.

22:00. Ane Jurado.

23:00. Galiano eta Cape DJak.

GOIKOLOSA

10:30. Tenis erakustaldia, Txerloia tenis klubaren eskutik.

11:30. Emakumea Pilotari partidak.

12:30. Kriket erakustaldia.

17:00. Eskubaloi partida (Munoaundi eskubaloi taldea).

PLAZA NAGUSIKO ARKUPEAK

11:00. Xake txapelketa, Anaitasuna Kakuteren eskutik.

12:00. Mintzodromoa (AEK).

PLAZA BERRIA

12:00. Musika banda.

13:00. Giza proba (Mendaroko giza proba taldea).

14:00. Artisau postuak.

14:00. Sendabelarren tailerra.

15:15. Mangaixue Bike BTT martxa.

ANDRA MARIAREN PARROKIA

11:30. Parrokiko abesbatzaren kontzertua organoarekin.

BALDA PLAZA

11:00. Gimnastika erritmikoaren erakustaldia: Zubi-Berri Gimnastika.

12:00. Zumba.

13:00. Bizkargi musika eta dantza eskolaren dantza emanaldia.

15:30. Hartz.

17:10. Slaktuis.

18:50. Rodeo.

19:30. Parkour erakustaldia.

20:30. Trini Fox.

22:10. K-Baret musikala, Bigoterik Gabea antzerki taldearen eskutik.

00:00. Uther.

01:00. Baserriko Ollaxkue Labien.

KONTZEJUPEA

10:30. Pilota partidak, Oteiza pilota eskolaren eskutik.

11:30. Pilota partidak, herriko pilotarien eta kriket zaleen eskutik.

BM SALTOKI AURREALDEA

17:00. Umeentzat ekintzak, Alai Baltza aisialdi elkartearen eskutik.

IKURRINAREN PLAZA

13:00. Paella lehiaketa.

15:00. Penalti solidarioa (Anaitasuna futbol taldea).

15:00. Saski solidarioa (Iraurgi).

16:30. Bingoa, Plaza Ondo erretiratuen elkartearen eskutik.

18:30. Hiru Txirlo bolo erakustaldia (Floreaga bolo elkartea).

ELIZ ATARIA

10:00. Argazki tourra, Ainara Garciarekin.

11:00. Tour historiko gidatua.

11:00. Rally autoen erakustaldia.

12:30. Iraurgi abesbatza.

UGARTE IGARA IGERILEKUAK

11:00. Igeriketa erronka: Azkoitia / Azpeitia.

TORRE ZURI ERAKUSTOKIA

10:00. Argazki tekniken erakusketa (Jon Andoni Martin Gonzalez).

10:00. Arte erakusketa (Gorka LarraƱaga).

16:30. Julian Ruiz, Mikel Cagigal eta Juanan Zendoiaren argazki erakusketa.

KALE NAGUSIA

13:40. Bertsoak balkoitik.

16:00. Sormen tailer irekiak.

17:00. Atletismoa.

KALEAN

11:00. Txistulariak.

11:00. Street Art-a klarionarekin, Estitxu Lukasen eskutik.

12:00. Trikitilariak.

14:00. Bertso poteoa.

18:00. Batukada.

AITA MADINABEITIA PLAZA

22:00. Zer da kultura? bideo emanaldia, Aitor Goenagaren eskutik.

GAZTANENEA ONDOKO PARKEA

17:00. Zirkua familian.

Utzi erantzuna

Zure e-posta helbidea ez da argitaratuko.

Ondorengo XHTML etiketa eta atributuak erabil ditzakezu: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>